Kowalstwo artystyczne KOWART Jan Cygankiewicz

Szczegóły

Pracownia Kowalstwa Artystycznego KOWART Jana Cygankiewicza działa nieprzerwanie od 40 lat.

Jan Cygankiewicz posiada nadany przez Ministra Kultury i Sztuki tytuł Mistrza Rzemiosł Artystycznych i dyplom mistrzowski w zakresie kowalstwa artystycznego.

Pracownia może się poszczycić wieloma realizacjami w Polsce, Europie i na świecie. Prace Jana Cygankiewicza były wielokrotnie wystawiane i nagradzane na wystawach krajowych i zagranicznych. W pracowni Jana Cygankiewicza realizujemy indywidualne zamówienia według unikatowych projektów naszych, bądź dostarczonych przez klienta.

Artyzm i kunszt rzemiosła w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem, gwarantują niepowtarzalność realizowanych w naszej pracowni projektów.

 

Jan Cygankiewicz: „Pochodzę z Radomska. Do swojego dzisiejszego kunsztu dochodziłem sam. Kowalstwo nazywam plastycznym kształtowaniem metalu przez ogień. Żelazo kochałem od małego. W rodzinie nikt nie był kowalem. Ja wyrastałem przy ślusarstwie ojca, który miał swój warsztat. Do umiejętności kowalskich, którymi teraz dzielę sie z moimi pracownikami , dochodziłem bardzo długo i mozolnie. Do dziś jestem wdzięczny losowi za to, że pięcioletnich studiów na Wydziale Włókiennictwa Politechniki Łódzkiej nie zakończyłem dyplomem. Z perspektywy czasu widzę, że podjąłem słuszną decyzję.”


Kontakt Info

606-427-107
Sosnowiec 23
Stryków

Wyróżnione

Products

Lokalizacja:

Kontakt Kowalstwo artystyczne KOWART Jan Cygankiewicz